Filma me titra shqip 2014 - 2015 | Shiko filma me titra shqip 2014

Powered by Blogger.

Publicidad

Ana Karenina me titra shqip - Shiko filma me titra shqip

Etichette: , , , ,
http://2.bp.blogspot.com/-3EXphUI9Dpk/UMDJdOA7-PI/AAAAAAAALjA/dBFQsE-VETo/s320/28288.jpg
Ana Karenina me titra shqip - Shiko filma me titra shqip

Fundi i shekullit të 19-të, shoqëria e lartë ruse. Ne moshen 18-vecare e shquara Anna Karenina (Keira Knightley) I ka prmetuar martese qeveritarit te larte Count Alexei Alexandrovich Karenin (Jude Law). Bashkeshorti I saj eshte 20 vjet me I madh se ajo dhe per kete shkak ajo nuk e dashuronte megjithate ajo lind nje djale. Ana njihet ne nje ballo me nje dalosh te ri,  Count Vronsky (Aaron Johnson). I cili ishte I pasur, terheqes dhe officer I larte. Vronsky mahnitet nga bukuria dhe hiret e Anes dhe shume shpejt ai I shpreh asaj dashurine dhe deshiren per tu martuar me te edhe pse ajo ishte nderkohe e martuar. Ana nuk mund ta fshihte me lidhjen e forte me Vronsky por kur bashkeshorti I saj  meson per kete fakt ai e kercenon se nuk do ta lejonte me te takonte djalin e saj. Ana do te duhet te mbyse dashurine dhe pasionin e saj dhe do te luftoje fort me veten per te pranuar kushtet e Count Alexei.
ZHANRI: Drame
REGJIA: Joe Wright
SKENARI: Tom Stoppard
AKTORË: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Johnson, Kelly Macdonald
 KOHËZGJATJA: min
KOMPANIA: Alliance Films

   

  Share:Per te par filmin

Widget per Blogger by Idee per Computer ed Internet