Filma me titra shqip 2014 - 2015 | Shiko filma me titra shqip 2014

Powered by Blogger.

Publicidad

SAVAGES me titra shqip | Filma me titra shqip

Etichette: , , ,
http://4.bp.blogspot.com/-efXG9-arwFk/UGh58g3PmgI/AAAAAAAAKSI/HN6nyW9vP6U/s320/SAVAGES%2Bme%2Btitra%2Bshqip.jpg
SAVAGES me titra shqip | Filma me titra shqip


Ben (Aaron Johnson), nje budist paqesor dhe bamires, se bashku me mikun e tij me te mire Chon (Taylor Kitsch), nje ish marins dhe ish-mercenar, drejtojne nje biznes mjaft fitimprures: Kultivojne nje bime marijuane shume cilesore. Ata gjithashtu jene te dashuruar me nje vajze tmerresisht te bukur Ophelia (Blake Lively). Jeta eshte idilike ne Kalifornine e Jugut….derisa Karteli Mexican Baja I kerkon atyre qe te behen partnere. Kur drejtuesja e pameshirshme e  Kartelit Mexican Baja, Elena (Salma Hayek) dhe bashkepunetori I saj brutal , Lado (Benicio Del Toro), nenvleresojne lidhjen e forte midis tre shokeve,  Ben dhe Chon se bashku me ndihmen e nje agjenti te DEA (John Travolta), nisin nje lufte te eger kunder Kartelit.

ZHANRI: Thriller
REGJIA: Oliver Stone
SKENARI: Shane Salerno, Don Winslow, Oliver Stone
AKTORË: Taylor Kitsch, Blake Lively, Aaron Johnson, John Travolta, Benicio Del Toro, Salma Hayek, Emile Hirsch, Demian Bichir
KOHËZGJATJA: 130 min
KOMPANIA: Universal Pictures

Share: per te par filmin

  

Widget per Blogger by Idee per Computer ed Internet

Load 0.1%